OD BRÁZDA – SLOVÁCI PLZEŇ 12:6 /26:21/

18.10.2011 00:31

 

KOLO: 2  KRAJ: PLZEŇSKÝ  OBLASŤ-LIGA: 3A-SEVER  DŇA: 16.10.2011  HODINA: 18.00

Mareček 3, Knapp, Kopecký po 2, Vorlíček, Brodský, Linek po 1 + štvorhra, cricket - Štefánek, Libjak po 2, Imre, Marko po 1

                Druhé kolo sezóny ešte okatejšie naznačilo ďalšiu našu starú bolesť a to hod na bull. Keďže dosť hráčov malo problém trafiť double do 15. kola, tak až v šiestich zápasoch sa za stavu 1:1 na legy, rozhodovalo týmto spôsobom. Kým domáci zvládli túto prekážku v piatich prípadoch bez problémov, my sme sa vyznamenali len raz. Ak by mali naši hráči istejšiu ruku v tejto fáze zápasu, mohli sme si pripísať prvú výhru v sezóne. Bohužiaľ musíme opäť zablahoželať nášmu súperovi k víťazstvu. S dochádzkou to bolo už trošku lepšie i keď opäť na poslednú chvíľu dobehol zadychčaný Imre. Vynikajúca správa je, že naša nádejná posila Marko sa objavil, ba dokonca si vo svojom prvom zápase za Slovákov pripísal i výhru, čo sa podarilo dosiaľ v histórii nášho tímu iba v sezóne 2007/2008 Štefánekovi a Weberovi a v sezóne 2009/2010 Imremu a Telekovi...

                Nastúpili sme v základnej zostave - Nový, Libjak, Štefánek a Imre. Prvé dva zápasy naznačili, že to bude dlhý a ťažký „match“. Práve hneď na začiatku zápasu sa hralo na plný počet legov a v tom poslednom i kôl a ako sme už naznačili vyššie, OD Brázda zvládala túto psychickú záťaž lepšie, keď si zásluhou Vorlíčka i Knappa pripísala vedenie 2:0. Na trojbodový rozdiel upravil najlepší hráč domácich v tomto zápase Mareček. Hostia naznačili odpor výhrami Imreho a Libjaka znížením na 3:2. Bol to však len chabý výstrel do tmy, keď domáci šnúrou ďalších troch víťazstiev Kopeckého, Marečka a Brodského ušli pred štvorhrou a cricketom na 6:2.

                Opäť sme nezvládli tímové hry. Obe si pripísali na svoje konto šípkari OD Brázda. Do štvorhry sme nasadili dvojice Nový, Marko a Imre, Libjak. Vyzvali Vorlíčka s Marečkom a Knappa s Brodským, no tí boli nad ich sily. V crickete nastúpili dvojice Marko, Libjak a Nový, Štefánek. Ako sme predpokladali po svojej výhre si to rozdal druhý pár s Marečkom a Brodským. Vo vyrovnanom a nervy drásajúcom zápase sa usmiala šťastena na domácu dvojicu a tak svietil na ukazovateli skóre hrozivý stav 8:2.

                Opäť nasledovali single. Štefánek síce víťazstvom znížil na 8:3, no o tom, že domáci neodídu z tohto duelu bez bodu rozhodol Knapp, keď dal na 9:3. Iskierku nádeje vykresali Slovákom ešte Marko a Libjak znížením na 9:5, no tá vzápätí zhasla, po trojbodovej šnúre OD Brázda v poradí výhier Linek, Kopecký a Mareček. V záverečnom zápase kapitán hostí Štefánek dal svojou výhrou už len malú kozmetickú úpravu a stanovil konečnú podobu výsledku na 12:6 pre domácich.

                V tíme OD Brázda zostali bez výhry Linková a Tomášek, u Slovákov Nový.

                Gratulujeme nášmu súperovi z troch zápasov k tretiemu víťazstvu v lige nad naším tímom s celkovým skóre 40:14 na body a 84:47 na legy...

 

Martin Štefánek