PAMPELIŠKY 22 PLZEŇ - SLOVÁCI PLZEŇ 9:10 p.p. /22:22/

02.12.2011 17:15

KOLO: 6 KRAJ: PLZEŇSKÝ OBLASŤ-LIGA: 3.A-SEVER DŇA: 27.11.2011 HODINA: 15:00

Kotva 4, Babiš 3, Žáček 1 + cricket – Štefánek 3, Marko, Nový po 2, Roško 1 + štvorhra + 701 D.O.

V šiestom kole sezóny sme doslova ušli hrobárovi z lopaty, keď sa na nás v závere stretnutia zosypalo snáď všetko šípkarské šťastie. Našou ľahkovážnou hrou sme postavili Pampelišky na nohy a mali sme čo robiť, aby sme vydreli aspoň vytúžený bodík za remízu. Že sme dosiahli i na druhý za víťazstvo po predĺžení, môžeme poďakovať celej štvorke, ktorá sa oň postarala v dodatkovej hre. Bola to záverečná čerešnička na torte...

Nastúpili sme v základnej zostave Marko, Štefánek, Nový a Libjak. Úvod stretnutia vyšiel domácim, keď sa výhrou Kotvu ujali vedenia 1:0. Slováci výhrami Štefáneka a Nového otočili na 1:2.Šnúra troch bodov Pampelišiek v poradí výhier Žáček, Kotva a Babiš znamenala vedenie už 4:2. Hostia zabojovali, keď zásluhou striedajúceho Roška a Marka vyrovnali pred tímovými hrami na 4:4.

No a znova, ako je už naším zvykom, sme opäť aspoň v jednej z nich zabodovali. Tento krát to bola pre zmenu štvorhra. Do nej sme nasadili dvojice Roško, Marko a Libjak, Štefánek. Podali vynikajúci výkon, keď na nich nestačili dvojice súperov v zostave Kotva, Fiedlerová a Babiš, Diviš, čím sa Slováci ujali vedenia 5:4. V crickete sme nasadili osvedčené páry Marko, Nový a Štefánek, Roško. Proti nim nastúpili Kotva, Žáček a Babiš, Fiedlerová. Vo veľmi vyrovnaných legoch si pripísali výhry druhé menované páry z oboch tímov a tak si to potom rozdali v menšom finále. Šťastnejší boli napokon domáci a tak svietil na ukazovateli skóre vyrovnaný stav 5:5.

Opäť nasledovali single. Eufória z víťazného cricketu sa preniesla na domácich hráčov Kotvu a Babiša, ktorí začali ako z partesu, keď ušli Slovákom už na 7:5. No tí sa nevzdávali a výhrami Marka a Štefáneka vyrovnali na 7:7. Vynikajúca dvojica Pampelišiek Kotva a Babiš opäť naklonili misky váh na domácu stranu. Upravili na 9:7 a vybojovali si tak prvý bodík za remízu v aktuálnej sezóne, vďaka ktorému sa odpútali z posledného miesta v tabuľke. Hosťom doslova horelo pod šípkami. Ak chceli pomýšľať aspoň na remízu, museli v posledných dvoch hrách tvrdo zabojovať. Do útoku zavelil ich kapitán Štefánek a dielo dokonal Nový, keď vyrovnali na 9:9.

Nasledovala dodatková hra 701 D.O. Nasadili sme do nej páry Marko, Štefánek a Nový, Libjak. Domáci veľmi silnú údernú dvojku Kotva, Babiš a druhú dvojicu Fiedlerová, Žáček. Slovákom však fantasticky vyšiel záver predĺženia, keď celá štvorka ušla svojím súperom a vkľude ukončila toto stretnutie, keď dali svojou výhrou výsledku konečnú podobu 9:10.

U Slovákov zostal bez výhry v singloch Libjak. U Pampelišiek Fiedlerová a Michal, no 100% bol Kotva.

Gratulujeme našim chlapcom k víťazstvu po predĺžení. Je to ich štvrtá výhra v rade. Síce túžobne vydretá, ale šťastie sa prikláňa na stranu hrdinov...