SPARTAK STRAŠICE "C" - SLOVÁCI PLZEŇ 8:10 /19:23/

26.03.2012 23:46

 

KOLO: 17  KRAJ: PLZEŇSKÝ  OBLASŤ-LIGA: 3A-SEVER  DŇA: 24.3.2012  HODINA: 16:00
 
Sutner 3, Medek 2, Sutnerová, Krákora po 1 + cricket - Štefánek, Roško, Nový po 3 + štvorhra
 
                Po štyroch prehrách za sebou naše družstvo konečne zabralo. I keď predvedená hra „klala“ oči, aspoňže v rozhodujúcej chvíli nám vychádzal hod na stred. Snáď si k nám pani Šťastena opäť našla cestu...
                Nastúpili sme v základnej zostave Roško, Nový, Štefánek a Libjak. Úvod stretnutia nám vyšiel ako zo sna, keď sme sa výhrami Roška, Nového a Štefáneka ujali vedenia 0:3. Domáci Sutner znížil na 1:3. Slováci zásluhou Nového a Štefáneka zvýšili už na 1:5. Spartak Krákorom stiahol na 2:5, no hostia vzápätí Roškom pred tímovými hrami upravili na 2:6.
                Do štvorhry sme nasadili dvojice Roško, Blaško a Nový, Štefánek. Obe si poradili s dvojicami súperov Sutnerová, Medek a Sutner, Krákora, čím sme sa ujali vedenia v zápase už 2:7. V crickete sme nasadili páry Štefánek, Roško a Nový, Blaško. Kým prvá si poradila s dvojkou Sutner, Medek, druhá nestačila na pár hostí Sutnerová, Krákora. Nasledovalo menšie finále. V ňom boli tentokrát úspešnejší domáci šípkari a tak svietil na ukazovateli skóre stav 3:7.
                Nasledovali ďalšie single. Slováci ich začali výborne, keď výhrou svojho kapitána Štefáneka upravili opäť na rozdiel piatich bodov vo svoj prospech 3:8. Strašice Medekom, ktorý porazil striedajúceho Blaška, znížili na 4:8. Hostia výhrou Roška upravili na 4:9, čo znamenalo, že si konečne po predchádzajúcich prehrách pripíšu do tabuľky aspoň bodík za remízu, keby im to v ďalších zápasoch nedajbože už nevyšlo. Bohužiaľ táto predpoveď akoby sa začala napĺnať, keďže od tohto momentu akoby na Slovákov padla hrozná ťažoba z možnej výhry. Zrazu stratili iskru zo šípiek a domáci pocítili šancu na otočenie výsledku. Trojbodová šnúra Sutnera, Sutnerovej a Medeka znamenala stiahnutie už len na 7:9. Hostia sa ocitli pod obrovským tlakom, no našťastie Nový ho bravúrne zvládol, keď svojou výhrou upravil na 7:10 a rozhodol o tom, že si Slováci v odvetnej časti pripísali druhé víťazstvo. V záverečnom zápase Strašice výhrou Sutnera dali výsledku konečnú podobu 8:10.
U hostí zostali bez výhry Libjak a Blaško, no už druhým 19-kovým bingom v sezóne sa blysol kapitán Štefánek.
                Gratulujeme našim hráčom k vydretému víťazstvu. Veríme a pevne dúfame, že naši chlapci zabojujú i v poslednom kole a opäť nám ponúknu sladký pocit víťazstva.
 
Martin Štefánek